//
Kosár0
Az Ön kosara üres!

Hogyan válasszunk LED világítást a konyhába?

A konyha egyre nagyobb szerepet kap az életünkben, hiszen a főzés során rengeteg időt töltünk ott. Napjainkban ez a helyiség nemcsak főzésre szolgál, sokszor étkezővel vagy a nappalival egy légtérben helyezkedik el, gyakran a család gyülekezőhelye, így a fényeknek is többféle célt kell szolgálniuk. Az általános fővilágítás-mennyezeti lámpa mellett szükség van egy erős pultvilágításra, amit legtöbbször a felső konyhai elemekbe rejtve építünk. Illetve a konyhasziget vagy asztal fölé egy, az étkezéshez szükséges fényt biztosító lámpára is.

A konyha egyfajta „munkahely”, ahol kiemelkedő jelentősége van a világításnak. Látni kell a pultnál a szeleteléshez, a mosogatáshoz, a fazék fölött kavargó gőzökön át, és látni kell mindent egyben is. Itt nem hangulatvilágításra van szükség! A munkapult megvilágítása a legfontosabb egy háziasszonynak, hiszen ott zajlik az előkészítés a főzéshez. Ezt érdemes a felső konyhaszekrény aljára rakni. A lehetőségek tárháza igen széles, a „hagyományos” led fénycsöves lámpától a led szalagig. Ha lámpát választunk, ott adott hosszúsággal és hozzá egy adott fényerővel kell számolnunk. Kitalálni, hogy hová is helyezzük el, hogy mindent megvilágítson, amit szükséges. (LED lámpatest) Utólag felszerelve általában a lámpán elhelyezett kis kapcsolóval tudjuk fel-le kapcsolni. Viszont, ha a led szalag mellett döntünk, a teljes felső szekrény hosszban felrakható. (LED szalag) Hatalmas a választék, hogy milyen színű legyen, milyen fényerővel világítson, szabályozható legyen a fényerő? Munkapult esetében természetes vagy hideg fehér színhőmérsékletű led szalagot ajánlanánk. Érdemes led profilba rakni, ami homogenizálja a pontszerű fényt, védi a szalagot és szép egységesen világít majd. (Alumínium profil)A profil segítségével akár be is lehet süllyeszteni a felsőszekrény aljába. Kapcsolását többféle módon oldhatjuk meg. A legegyszerűbben egy távirányítóval vezérelhetjük, de léteznek fali érintőkapcsolók, bútorba süllyeszthető érintőgombok, sőt közelség érzékelő is, ami előtt, ha elhúzzuk a kezünket már fel is kapcsoljuk a világítást. Vizes kéznél jól jön. 

Általános fővilágításnak egy vagy több középre szerelt mennyezeti lámpát, vagy csillárt ajánlanánk, ami szórja a fényt. Fontos a fal és a bútor színe, a sötét színek elnyelik a fényt, érdemesebb erősebb fényt tervezni. A legideálisabb fény szín a természetes vagy más néven napfény fehér szín. Konyha sziget vagy étkező asztal fölé pedig lógó lámpát érdemes rakni, ami lefelé helyi megvilágítást ad. (Modern függő LED lámpa) A főzőlap megvilágítását a legtöbb esetben az elszívókba helyezett fényforrásokkal oldják meg. Itt tudunk a fényerővel variálni, hogy milyen erősségű izzót rakunk bele. Ha megfogadjuk a javaslatokat, egy kellemes környezetet tudunk kialakítani magunknak, ahol élmény a főzés.